Miłków Atrakcje

Kąpielisko Wiśniowa Polana

Pomiędzy Miłkowem a Ściegnami znajduje się Camping Wiśniowa Polana, a na nim letnie kąpielisko – basen, zielona trawa, widok na góry i szumiący nieopodal potok, gastronomia. Atutem campingu jest odkryty, strzeżony przez ratowników WOPR, basen kąpielowy o wymiarach 50 x 50 metrów. Podzielony on jest na kilka stref pływających w zależności od głębokości (maksymalnie 3,5 m). Dla najmłodszych jest brodzik.

Cyrkland – Młodzieżowy Teatr Cyrkowy

Cyrkland MiłkówWiększości z nas cyrk kojarzy się z objazdową imprezą. Do miasta, miasteczka przyjeżdża tabor cyrkowy, rozstawiają namiot. Nie każdy cyrk tak działa – Cyrkland Miłków to cyrk „osiadły” – można go odwiedzić codziennie przez cały rok – u stóp Karkonoszy, zaledwie kilka kilometrów od Karpacza – to największa atrakcja Miłkowa dla dzieci!

Nie brak tu oczywiście pokazów sztuki cyrkowej, klaunów, warsztatów cyrkowych dla dzieci, jest również Iluzja – popis umiejętności iluzjonistycznych Matix’a – iluzja z bliska, na wyciągniecie ręki widza, wszystko przy akompaniamencie muzycznym. Poza tym Cyrkland oferuje również bajki: Kot w Butach, Calineczka, Pinokio, Dziadek do orzechów, Magiczna Podróż w wykonaniu cyrkowych artystów. Dodatkowo na terenie znajduje się Grill-Bar Arena – doskonałe miejsce do organizacji imprez: Imieniny, Urodziny, Bale, Zabawy taneczne, Małe przyjęcia weselne, Komunie i inne.

Kontakt:

Cyrkland, Miłków 26c
tel. 75 761 05 76; 500 101 671; 504 372 974
e-mail: cyrkland@home.pl

powyższa prezentacja opracowana została na podstawie danych umieszczonych na stronie www.cyrkland.eu 
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.milkow.com.pl nie odpowiada

Pałac w Miłkowie

Pałac w MiłkowiePałac w Miłkowie (niem. Schloss Arnsdorf) został wzniesiony przez Carla Heinricha von Zierotina w latach 60-tych XVII stulecia. Obiekt uległ pożarowi około 100 lat od wybudowania, ale na szczęście został odbudowany przez hrabiego Johanna Nepomucena Lodron-Laterano. On też nadał pałacowi klasycystyczny wystrój elewacji oraz zapoczątkował powstanie otaczającego go parku. Kolejny remont odbył się w XIX stuleciu –  zmiany objęły  zarówno wystrój jak i układ wnętrz.

Pałac w Miłkowie to dwukondygnacyjny budynek na planie podkowy, z kartuszem herbowym hrabiów Matuschka-Toppoltzan nad wejściem głównym, budynek wieńczy mansardowy dach. Po zakończeniu wojny pałac pełnił różne funkcje – był tu: dom wypoczynkowy, dom opieki, w budynkach folwarcznych działał PGR. Od 1990 pałac znów pełni swoją rolę – jest własnością prywatną i służy jako 3-gwiazdkowy hotel i restauracja, w których można poczuć charakter dawnych epok i spędzić miły weekend, kontemplując park pałacowy z rzadkimi okazami drzew. Pałac położony jest w centrum Miłkowa.

Pogoda
MIŁKÓW Pogoda